Dzisiaj jest

czwartek,
21 marca 2019

(80. dzień roku)

Święta

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, I
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
302

„KOLĘDO LEĆ, BY OGRZAĆ SERCA…”

XV Pielgrzymowicki Koncert Kolęd i Pastorałek

 

  6 stycznia o godzinie 15.00 w kościele p.w. św. Katarzyny w Pielgrzymowicach odbył się tradycyjny, już piętnasty Koncert Kolęd i Pastorałek. W Bożonarodzeniowej atmosferze, w uroczystość Trzech Króli wybrzmiały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu pielgrzymowickich zespołów oraz zaproszonych gości. Po raz kolejny okazało się, że w Pielgrzymowicach utalentowanych dzieci, młodzieży i dorosłych nie brakuje.  
W programie koncertu – wyśpiewanej modlitwy przy Bożym Żłóbku – wystąpił chór szkolny, uczniowie szkół muzycznych, zespół instrumentalny i instrumentalno – wokalny uczniów klasy III gimnazjum oraz „Pielgrzymowianie”. Wzruszającym momentem było wysłuchanie świątecznej piosenki w wykonaniu Patrycji – podopiecznej Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.
Do udziału w tegorocznym koncercie zaproszenie przyjął chór „Animato” z Pawłowic, który zachwycił słuchaczy wykonaniem sześciu znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek.
W ostatniej części spotkania tradycyjnie zaprezentował się zespół „2+3”: Aleksandra Dyrna, Andrzej Canicoł, Joanna Foltyn, Dominika Pilis i Wojciech Pilis oraz Piotr Karzełek – zaprzyjaźniony z członkami zespołu. Gromkimi brawami nagrodzono profesjonalny i niezwykle bogaty emocjonalnie występ, a dźwięki brawurowo wykonanej piosenki do muzyki z filmu „Misja” długo jeszcze brzmieć będą w uszach i sercach uczestników koncertu.
W ramach tego spotkania można było wspomóc zakup pompy insulinowej dla Karola – ucznia naszej szkoły i członka chóru szkolnego, który jest podopiecznym fundacji „Miej serce”. Dzięki hojności dobrych ludzi – obecnych podczas koncertu w kościele w Pielgrzymowicach oraz parafian kościoła ewangelickiego w Golasowicach - na jej konto wpłacono 6370 zł. 
   Pomoc z założenia miała być bezinteresowna, ale okazało się, że podczas koncertu wszyscy uczestnicy obdarowani zostali bezcennym czasem spędzonym w towarzystwie muzyki wokalnej
 i instrumentalnej.  

Nie zabrakło na koniec słów podziękowania. Wypowiedziała je najpierw mama Karola – wdzięczna za okazaną pomoc i wsparcie, a jej wypowiedź dopełnił ksiądz proboszcz wyrażając uznanie i gratulacje przede wszystkim dla pani Izabeli Pilis, która od piętnastu już lat organizuje i prowadzi koncerty kolędowe oraz przygotowuje do nich występujące zespoły. Tym razem okazało się wyraźnie, że wykonana muzyka dotknęła również ludzkich serc…