sobota,
21 lipca 2018

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika

Zobowiązania kandydata do bierzmowania.

Ja ………………………………………………………… niżej podpisany:

W trosce o swoje zbawienie, z głęboką wiarą pragnę przyjąć sakrament bierzmowania.

Uświadamiając sobie jak wielkim darem jest ten sakrament, chcę kształtować swoje życie według zasad wiary Kościoła Rzymskokatolickiego.

Postanawiam:

- regularnie chodzić do kościoła,

- pamiętać o codziennej modlitwie

- oraz troszczyć się o swoje życie sakramentalne poprzez częstą spowiedź i Komunię św.

Chcę wiernie przestrzegać Przykazań Bożych i Kościelnych. Swoim życiem pragnę dawać przykład i świadectwo wiary, do czego zobowiązuje mnie sakrament bierzmowania.

Postanawiam także wytrwać w ofierze abstynencji od napojów alkoholowych i papierosów przynajmniej do ukończenia 18 roku życia.

………………………….....