14 czerwca 2024

Piątek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

Szanowni Państwo

Niniejszym, składamy zapytania dotyczące remontu pokrycia dachu kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pielgrzymowicach :

1. Czy Zamawiający dopuszcza rezygnację z wykonania obróbek blacharskich na rzecz ciągłego wykonania pokrycia dachowego z gontów?2. Czy Zamawiający dopuszcza scalenie kolorystyczne nowego pokrycia dachowego bezpośrednio po jego wykonaniu? Czy też wymagane jest tzw. wysezonowanie i malowanie gontów po dwóch latach?

3. Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych preparatów aniżeli wskazanych w dokumentacji projektowej?

Odpowiedzi na zapytania dotyczące remontu pokrycia dachu kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pielgrzymowicach:

Ad. 1. Mona dopucić do rezygnacji z obróbek blacharskich za wyjtkiem koszy i pod warunkiem zagwarantowania szczelnoci dachu przy cigłym pokryciu gontem,

Ad. 2. Dopuszcza się scalenie kolorystyczne nowego pokrycia dachowego bezporednio po jego wykonaniu. Malowanie gontów po dwóch latach zalecane na podstawie oddzielnego zlecenia.

Ad. 3. Mona dopucić do stosowania nowych preparatów po uzgodnieniu z Projektantem i Konserwatorem Zabytków.

Z powaaniem Mateusz Tyszkiewicz

BIURO ARCHITEKTONICZNE "MinT-design" MATEUSZ TYSZKIEWICZ