Dzisiaj jest

środa,
05 października 2022

(278. dzień roku)

Święta

Środa, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II
Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
148

 

 Drodzy Diecezjanie! Drogie Siostry i Bracia! 

 

W miniony poniedziałek, nazajutrz po pielgrzymce kobiet do Matki Bożej Piekarskiej, wspominaliśmy w liturgii Kościoła Najświętszą Maryję Pannę Królową. W Słowie Bożym rozważaliśmy w tym dniu m.in. fragment Drugiego Listu św. Pawła do Tesaloniczan, w którym Apostoł Narodów zawarł następującą zachętę: „Bracia, zawsze winniśmy Bogu za was dziękować, co jest rzeczą słuszną, bo wiara wasza bardzo wzrasta, a miłość wzajemna u każdego z was się pomnaża” (2Tes 1,3). Słowa te odnosimy dzisiaj do piekarskich pątniczek, naszych Sióstr, które tydzień temu spotkały się z Matką Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. 

Drogie Pątniczki! 

Dziękujemy zarówno Wam za modlitewne czuwanie na piekarskiej kalwarii, jak i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób, przede wszystkim modlitwą, wspierały organizację i przebieg kolejnej stanowej pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Podziękowanie kierujemy do sióstr karmelitanek z Polski i zza granicy, które wyprosiły właściwą pogodę, otwierając nad Piekarami okno bezdeszczowej pogody. Słowa wdzięczności przekazujemy również duszpasterzom, spowiednikom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., pracownikom Urzędu Miasta Piekary Śląskie, służbom, przedstawicielom różnych podmiotów życia społecznego i wolontariuszom. 

Drogie Siostry! Nie zapominajcie, że jesteście zaproszone do realizacji codziennych zadań w pokoju Chrystusa. Życzę Wam, aby w Was i przez Was spełniały się słowa franciszkańskiej modlitwy o pokój: 

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju, abyśmy siali miłość, tam, gdzie panuje nienawiść; wybaczenie, tam, gdzie panuje krzywda; jedność, tam, gdzie panuje rozłam; prawdę, tam, gdzie panuje błąd; wiarę, tam, gdzie panuje zwątpienie; nadzieję, tam, gdzie panuje rozpacz; światło, tam, gdzie panuje mrok; radość, tam, gdzie panuje smutek”. 

Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii życzę błogosławionej, rodzinnej niedzieli i udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 

 

Katowice, 22 sierpnia 2022 r. 

VA – 58/22 

 

† Wiktor Skworc 

Arcybiskup 

Metropolita Katowicki