14 czerwca 2024

Piątek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

1.     W naszej Parafii gościmy dziś misjonarza ks. Michała Matysika, posługującego w Afryce w Zambii. Kolekta przeznaczona jest na działalność misyjną ks. Michała.

2.     Serdecznie dziękuję rodzinom za przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała, dziękuję również za udekorowanie domów i za udział w procesji Bożego Ciała i za ofiarowane kwiaty do kościoła. To wielki wyraz szacunku i wdzięczności wobec Jezusa Eucharystycznego, który nam błogosławił podczas procesji.

3.     Przez całą oktawę Bożego Ciała odprawiane są nabożeństwa eucharystyczne z procesją. Dziś w niedzielę nabożeństwo o godz. 15.00, a w tygodniu o 18.00, w czwartek o 17.30. Dzieci po pierwszej Komunii św. zapraszam do udziału w strojach komunijnych.

4.     W czwartek o 17.00 Godzina Święta, o 18.00 Msza św. szkolna.

5.     W czwartek po Mszy św. szkolnej spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszam chłopców kl. 3 i 4.

6.     W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne miesiąca: I czwartek, piątek.

7.     Okazja do spowiedzi dla dzieci:

- czwartek godz. 16.00 – klasy: 3, 4 i 5,

- czwartek godz. 16.30 – klasy 6, 7 i 8.

8.     Spowiedź dla młodzieży i dorosłych – czwartek i piątek o 17.00 oraz przed każdą Mszą św.

9.     W piątek odbędą się odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii bądź telefonicznie.

10.  W piątek po zakończonej oktawie Bożego Ciała Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11.  Nowy numer „Gościa Niedzielnego” do nabycia na stolikach w przedsionkach kościoła.