14 czerwca 2024

Piątek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

1.     Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Czcimy Boga Jedynego w Trzech Boskich Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego.

2.     Dziś pielgrzymka mężów i młodzieńców do Piekar. Modlimy się za wszystkich pielgrzymujących do MB Piekarskiej. /Z naszej Parafii również odjechał autobus z pielgrzymami/

3.     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji Katowickiej. Bóg zapłać za każdą złożonąofiarę, także za składane ofiary kopertowe i przelewy na potrzeby naszego kościoła.

4.     Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych. Majowe w niedzielę o 15.00, a w tygodniu o 18.00 /środa ostatnie nabożeństwo/.

5.     W czwartek – Uroczystość Bożego CiałaMsze św. w tym dniu będą o godz. 7.30, 9.00, 12.00.  Z procesją Bożego Ciała udamy się w tym roku na Podlesie. Przejdziemy ulicami: Karola Miarki, Zebrzydowicką i Grunwaldzką. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godzinie 9.00. Zakończenie procesji przy krzyżu na Podlesiu. Proszę o udekorowanie okien na trasie procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. Do udziału zapraszam wszystkich Parafian, zapraszam poczty sztandarowe, panie w strojach ludowych i dzieci po pierwszej Komunii św. w strojach komunijnych, a strażaków proszę o pójście z baldachimem.

6.     Nieszporów w Boże Ciało nie będzie.

7.     W czwartek o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysty Koncert Jubileuszowy zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Kontrabasistów. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszam.

8.     Przez całą oktawę Bożego Ciała odprawiane będą nabożeństwa eucharystyczne z procesją. W piątek nabożeństwo o 18.00, a w sobotę o 17.30.

9.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć misjonarza ks. Michała Matysika, posługującego w Afryce w Zambii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na działalność misyjną ks. Michała.

10.  Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.