14 czerwca 2024

Piątek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

„Przybądź Duchu Święty…”

1.     Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Dziś można zyskać odpust zupełny poprzez publiczne odmówienie hymnu: „PrzybądźDuchu Stworzycielu” i spełnienie pozostałych warunków odpustu: Komunia św., dowolna modlitwa w int. papieskich oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

2.     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary, a także za składane ofiary kopertowe i przelewy na parafialne inwestycje.

3.     Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych. Majowe dziś o 15.00, a w tygodniu o 18.00.

4.     Jutro w poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte będą o godzinie 8.00 i 18.00. /majowe 17.30/

5.     W czwartek obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6.     W czwartek o 17.00 Godzina Święta, 17.30 nabożeństwo majowe, o 18.00 Msza św. szkolna.

7.     W przyszłą niedzielę 26 maja odbędzie się pielgrzymka mężów i młodzieńców do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich. Jest możliwość wyjazdu autobusem. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z parkingu przy kościele o 6.30. /Cena przejazdu 40 zł/.

8.     W tym roku z procesją Bożego Ciała udamy się na Podlesie.

9.     Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”