Dzisiaj jest

niedziela,
02 kwietnia 2023

(92. dzień roku)

Święta

Niedziela, Wielki Tydzień
Rok A, I
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
304

 

 

Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną

będzie miał światłżycia.

 

 

1.     Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Niedzielą Radości. W tradycji rzymskiej jest to „Niedziela Róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą później ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.

2.     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji Katowickiej. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, za składane ofiary kopertowe i przelewy na remont kościoła.

3.     Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00, Droga Krzyżowa w piątek w o 17.00.

4.     W poniedziałek o 18.00 w salce katechetycznej kolejne spotkanie w ramach Nauk Przedślubnych.

5.     Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP, która przypada 19 marca, będzie w tym roku liturgicznie obchodzona w poniedziałek 20 marca.

6.     W czwartek o 16.00 Godzina Święta, o 17.00 Msza św. szkolna.

7.     W zakrystii można zakupić świece - Paschaliki na stół wielkanocny. Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8.     Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

9.     W piątek 24 marca w naszym dekanacie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie w kościele w Studzionce o godz. 20.00. Szczegóły na stronie internetowej https://www.edk.org.pl.

10.  W sobotę o 16.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

11.  W przyszłą niedzielę zgodnie z zarządzeniem ks. Abp. Wiktora Skworca odbędzie się zbiórka na pomoc Ukrainie. Z zebranych funduszy spłacone zostaną paczki, które już wykonał parafialny zespół charytatywny, a pozostałe środki zostaną wpłacone na konto Caritas.