środa,

Środa, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II
Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

1.     Dziś przypada 56 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Papież wystosował specjalne orędzie na ten dzień o tytule: „Słuchanie uchem serca.” Zachęca w nim do słuchania siebie nawzajem przede wszystkim sercem.

2.     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, również za składane ofiary kopertowe i przelewy na parafialne inwestycje.

3.     Nieszpory niedzielne o godz. 15.00, serdecznie zapraszam do udziału.

4.     21 września /w środę/ odbędzie się parafialny wyjazd na Apel Jasnogórski do Częstochowy. Wyjazd z parkingu o 18.00, zapisy w zakrystii. Jeszcze są wolne miejsca.

5.     W czwartek o 17.00 Godzina Święta, o 18.00 Msza św. szkolna. Zapraszam dzieci i młodzież.

6.     W czwartek po Mszy św. szkolnej spotkanie dla dzieci klas 3-cich i ich rodziców. Podczas spotkania zostaną podane wszystkie informacje związane z przygotowaniem do 1-szej Komunii św. Zapraszam rodziców i dzieci.

7.     W sobotę o 17.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

8.     W niedzielę 25 września po nieszporach odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w nowym składzie oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej. Podczas spotkania zostaną wręczone dekrety nowym członkom PRD.

9.     Za 2 tygodnie 2 października w naszej parafii będziemy obchodzić Odpust ku czci MB Różańcowej. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00.  Kazanie wygłosi i sumę odprawi ks. Roman Grabowski.

10.  Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

11.  Dziś w niedzielę 18 września o godz. 11.00 TVP Katowice wyemituje program o Karolu Miarce częściowo nagrany w naszym kościele i w naszej miejscowości. Program nosi tytuł: „Drogi powsinogi – śląski Mojżesz”.

12.  5 października odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórkę prowadzą: Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Spółka Green Office Ecollogic. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zużyty sprzęt proszę dostarczyć na parking obok przedszkola w dniu 5 października /środa/ do godz. 9.00.

13.  Plakat - zagadka dla dzieci:

- w jakiej miejscowości znajduje się kościół widoczny na plakatach w gablotkach i na stronie internetowej Parafii?

- Z jakiej Ewangelii pochodzi cytat wypisany na plakatach: „Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!”

Odpowiedzi wypisujemy na kartkach i przynosimy na Mszę św. szkolną.