04 marca 2021

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Święto św. Kazimierza, królewicza

1.     I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Modlitwy o Trzeźwość. Modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie, a także za wszystkich uzależnionych od alkoholu.

2.     Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej. Ma ona zadośćuczynić za otrzymane dyspensy od postów oraz za niewłaściwe przeżywanie dni pokuty i postu. Złożone dary przekazujemy Księdzu Arcybiskupowi, który dzieli je między najbardziej potrzebujących.  Bóg zapłać za każdą ofiarę, a także za składane ofiary kopertowe i przelewy na remont i renowację naszego kościoła.

3.     Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za pobożny udziałw Drodze Krzyżowej Kościół daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego, po spełnieniu pozostałych zwykłych warunków odpustu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś w niedzielę o 15.00, a Droga Krzyżowa w piątek o 17.00

4.     W czwartek o 16.00 Godzina Święta, o 17.00 Msza św. szkolna.

5.     W czwartek po Mszy św. szkolnej spotkanie dla dzieci przed 1 Komunią św. Zapraszam dzieci i rodziców.

6.     Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

7.     W sobotę o 16.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

8.     W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny.

9.     W marcu w naszej Parafii odbędą się Nauki Przedślubne dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Nauki przedślubne odbędą się: 1, 8, 15 i 22 marca /w poniedziałki/ o godz. 18.00 w salce. /Narzeczonych proszę o potwierdzenie udziału w naukach przez kontakt z Parafią – tel. 32 7233082, e-mail pielgrzymowice@katowicka.pl /