04 marca 2021

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Święto św. Kazimierza, królewicza

1.     Rozpoczynamy parafialne rekolekcje. Bardzo serdecznie witam w naszej wspólnocie ks. prob. Jana Waliczka, który jest dyrektorem Studium Organistowskiego Archidiecezji Katowickiej i będzie przewodniczył naszym rozważaniom rekolekcyjnym. Modląc się o łaskę dobrych rekolekcji zapraszam do udziału w nich. /Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest w gablotce parafialnej/.

2.     Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a szczególnie na trwający remont naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, za ofiary kopertowe i przelewy na konto parafialne.

3.     Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek. Codziennie na zakończenie adoracji różaniec o godz. 16.30. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nieszporów dzisiaj nie będzie. /plan adoracji/

4.     W Środę Popielcową 17 lutego wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły /od 18 do 60 roku życia/, a post jakościowy od 14 roku życia. Msze św. wraz z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz.: 8.00, 15.00 i 17.00. Na godz. 15.00 szczególnie zapraszam dzieci.

5.     W Środę Popielcową zakończenie rekolekcji. Kolekta zebrana w tym dniu będzie naszą wdzięcznością wobec księdza rekolekcjonisty. Zaś w przyszłą niedzielę kolekta będzie mieć charakter jałmużny postnej.

6.     W czwartek o 16.00 godzina Święta, o 17.00 Msza św. szkolna.

7.     W piątek o 17.00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszam. W zakrystii można składać zalecki do modlitwy na Drodze Krzyżowej.

8.     Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

9.     W marcu w naszej Parafii odbędą się Nauki Przedślubne dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Nauki przedślubne odbędą się: 1, 8, 15 i 22 marca /w poniedziałki/ o godz. 18.00 w salce. /Narzeczonych proszę o potwierdzenie udziału w naukach przez kontakt z Parafią – tel. 32 7233082, e-mail pielgrzymowice@katowicka.pl /