04 marca 2021

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Święto św. Kazimierza, królewicza

1.     Nieszpory niedzielne o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam.

2.     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby archidiecezji katowickiej, a szczególnie na utrzymanie, remont i działalność diecezjalnych domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, a także za składane ofiary kopertowe i przelewy na konto parafialne przeznaczone na renowację i remont naszego kościoła.

3.     W czwartek 11 lutego we wspomnienie MB z Lourdes Kościół obchodzić będzie XXIX Światowy Dzień Chorego, którego hasłem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Mateusza: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.” (Mt 23, 8).  O godz. 6.30 odbędzie się Msza św. w int. wszystkich chorych naszej Parafii. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Serdecznie zapraszam.

1. 4.     W związku z obchodami XXIX. Światowego Dnia Chorego, Ksiądz Arcybiskup odprawi 11 lutego o godz. 12 w katedrze Eucharystię w intencji chorych diecezjan i pracowników służby zdrowia. Msza św. będzie transmitowana za pośrednictwem Radia eM i drogą internetową.

5.     W czwartek o 16.00 Godzina Święta, o 17.00 Msza św. szkolna.

6.     Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

7.     W sobotę wieczorem 13 lutego rozpoczną się parafialne rekolekcje. Jak każdego roku na ostatki i zakończą się w środę popielcową. Rekolekcje poprowadzi ks. prob. Jan Waliczek.

8.     W marcu w naszej Parafii odbędą się Nauki Przedślubne dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Nauki przedślubne odbędą się: 1, 8, 15 i 22 marca /w poniedziałki/ o godz. 18.00 w salce. /Narzeczonych proszę o potwierdzenie udziału w naukach przez kontakt z Parafią – tel. 32 7233082, e-mail pielgrzymowice@katowicka.pl /