04 marca 2021

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Święto św. Kazimierza, królewicza

1.     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary, a także za składane ofiary kopertowe i przelewy na konto Parafii.

2.     Nieszpory kolędowe o godz. 15.00.

3.     We wtorek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane jest Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dzień ten kończy cykl uroczystości związanych z Bożym Narodzeniem. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa, Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Poświęcenie świec – gromnic podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00.

4.     Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to dzień osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez śluby zakonne: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości.

5.     Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej archidiecezji (Siostry Karmelitanki w Katowicach i Siostry Wizytki w Rybniku).

6.     W środę 3 lutego przypada wspomnienie liturgiczne św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po Mszy św. można przyjąć błogosławieństwo św. Błażeja.

7.     W piątek 5 lutego Kościół obchodzić będzie wspomnienie liturgiczne św. Agaty dziewicy i męczennicy. W tym dniu błogosławimy chleb i wodę.

8.     W czwartek o 16.00 Godzina Święta, o 17.00 Msza św. szkolna.

9.     W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi:

- klasy 4 - 6 - czwartek godz. 15.30,

- klasy 7-8 - czwartek godz. 16.00.

- dorośli i młodzież – piątek od godz. 16.00 oraz przed każdą Mszą św.

10.  W piątek odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie. /tel. 32 7233082

11.  Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

12.  Za dwa tygodnie w sobotę 13 lutego rozpoczną się rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prob. Jan Waliczek.

13.  W marcu w naszej Parafii odbędą się Nauki Przedślubne dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Nauki przedślubne odbędą się: 1, 8, 15 i 22 marca /w poniedziałki/ o godz. 18.00 w salce. /Narzeczonych proszę o potwierdzenie udziału w naukach przez kontakt z Parafią – tel. 32 7233082, e-mail  /