18 kwietnia 2024

Czwartek, III Tydzień Wielkanocny

Nawa –fragment ściany północnej oraz drzwi prowadzące do zakrystii. Stan przed konserwacją. Fot. Jan Gałaszek, grudzień 2018 r.

Nawa –fragment ściany północnej; stan zachowania drewna oraz warstwy polichromii. W odkrywce widoczna dobrze zachowana starsza dekoracja malarska. Fot. Jan Gałaszek, grudzień 2018 r.

Fragment odsłoniętej starszej dekoracji ścian zbudowanej z szerokiego pasa zgeometryzowanego ornamentu roślinnego na ścianie północnej nawy kościoła. Fot. Jan Gałaszek, grudzień 2018 r.

Widok na ścianę zachodnią kościoła. Stan przed konserwacją. Fot. Jan Gałaszek, grudzień 2018 r.

Fragment ściany północnej nawy kościoła z odsłoniętymi pozostałości starszej polichromii w postaci ornamentu roślinnego pasowego oraz poniżej z ciemnogranatowej tzw. lamperii. Stan przed konserwacj&

Część zachodnia ściany południowej nawy kościoła – stan przed konserwacją. Fot. Jan Gałaszek, grudzień 2018 r.

Fragment ściany południowej –stan podczas konserwacji; podczas usuwania zabrudzeń, uszkodzonych pasów płóciennych ze styków belek, ich częściowym podklejeniu oraz założeniu nowych

Fragment polichromii na ścianie południowej po częściowym oczyszczeniu z zabrudzeń powierzchniowych i konsolidacji osypujących się partii warstwy polichromii. Fot. Jan Gałaszek, styczeń 2020 r.

Fragment ściany południowej. Stan podczas usuwania nawarstwień oraz zakładaniu drewnianych wstawek w szczególnie szerokich spękaniach belek wieńcowych. Fot. Jan Gałaszek, styczeń 2020 r.