25 maja 2017

Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

1.     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, również za składane ofiary kopertowe na parafialne inwestycje.

2.     Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych: w niedzielę o 15.00, a w tygodniu o 18.00 / w czwartek i sobotę o 17.30/.

3.     We wtorek 23 maja o godz. 17.00 odbędzie się w naszej Parafii uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania podczas Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. Abp Damian Zimoń. Ofiary złożone do koszyczka przeznaczone są na Fundusz Stypendialny bł. ks. Emila Szramka. Fundusz ten wspomaga uczącą się i studiującą młodzież.

4.     Dzień wcześniej w poniedziałek 22 maja o 18.00 odbędzie się Msza św. dla kandydatów, rodziców i świadków. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną krzyże – pamiątki sakramentu bierzmowania. Zapraszam do udziału.

5.     W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Kościół modli się w tych dniach o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Procesje do krzyży będą:

- poniedziałek 17.30 - do krzyża przy posesji P. Zieleźnik

- wtorek 6.00 - do krzyża na polu p. Piechaczek

- środa 18.00 - do krzyża na nowym cmentarzu.

Procesje zastąpią nabożeństwa majowe w tych dniach.

6.     W sobotę o 16.30 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

7.     Pielgrzymka mężów i młodzieńców do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich odbędzie się w niedzielę 28 maja. Jest możliwość wyjazdu autobusem do Piekar Śl. Zapisy w zakrystii. Cena przejazdu 25 zł.

8.     Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

9.     W tym roku kończy się kadencja Parafialnych Rad Duszpasterskich. Zgodnie z zarządzeniem ks. Abp Wiktora Skworca mają być przeprowadzone nowe wybory do PRD. Proszę zatem w najbliższym czasie /2 tygodnie/ zgłaszać kandydatów do PRD. Zgłaszamy anonimowo wrzucając karteczkę z wypisanym imieniem i nazwiskiem kandydata do koszyczka przy okazji kolekty.