1.     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, także za składane ofiary kopertowe na parafialne inwestycje.

2.     Różaniec w niedzielę o godz. 15.00, w tygodniu o 18.00 /czwartek i sobota 17.30/. Serdecznie zapraszam.

3.     Dziś w kościołach w Polsce przeprowadzane jest liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. W naszej Parafii liczą członkowie Rady Parafialnej, za co bardzo im dziękuję.

4.     W poniedziałek 16 października przypada Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej.  Jest to święto patronalne Sióstr Jadwiżanek. O 6.30 odbędzie się Msza św. w int. naszych Sióstr. Modlitwą chcemy podziękować Siostrom za ich świadectwo, obecność i służbę bliźnim w naszej parafii. Zapraszam do udziału.

5.     16 października to także kolejna rocznica wyboru papieża Polaka – św. Jana Pawła II. /1978 r./

6.     W czwartek o 17.00 Godzina Święta, o 18.00 Msza św. szkolna.

7.     W czwartek po Mszy św. szkolnej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

8.     W piątek o 19.00 w salce rozpoczyna się tzw. Bliższe Przygotowanie do Małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w trzeci piątek każdego miesiąca o 19.00. Do udziału zobowiązana jest młodzież klas drugich szkół średnich i zawodowych.

9.     Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

10.  Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach o godz. 18.30 projekcja filmu pt.: „Teraz i w godzinę śmierci.” Jest to opowieść i sile modlitwy różańcowej. Do 20 października można też zwiedzić wystawę o tytule: „Historia Biblii.” Wystawę w Gminnym Ośrodku Kultury  zorganizowała Parafia Ewangelicka w Golasowicach.

11.Powstał nowy obywatelski projekt ustawy chroniącej życie chorych nienarodzonych dzieci. Celem jest wykreślenie z polskiego prawa aborcji eugenicznej. Projekt nie zawiera innych zmian w ustawie aborcyjnej. Od liczby podpisów zależy to, czy uda się pokazać powszechny sprzeciw wobec zabijania dzieci ze względu na podejrzenie choroby. Na pulpicie pod chórem znajdują się karty na których można wyrazić poparcie dla projektu ustawy. Karty można zabrać do domu, wypełnić, zachęcić innych członków rodziny i za tydzień oddać w zakrystii. Zachęcam serdecznie.