05 czerwca 2020

Piątek, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męcz.

1.     Bóg zapłać za składane ofiary kopertowe i przelewy na konto parafialne na dalszy remont i renowację naszego kościoła.

2.     W związku z tym, że w dalszym ciągu obowiązują ograniczenia związane z epidemią, w tym roku zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa, nie będzie nabożeństw majowych, zawieszone pozostają wszystkie inne nabożeństwa łącznie z nabożeństwa fatimskimi. Po każdej Mszy św. w maju odmawiana jest Litania Loretańska.

3.     W poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II w 100 r. Jego urodzin.

4.     W sobotę 23 maja o godz. 9.00 spotkanie, dla dzieci które mają przystąpić do I Komunii św. w czerwcu /pierwsza grupa dzieci/.

5.     W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

6.     Nowy numer „Gościa Niedzielnego” do nabycia na stolikach w przedsionku kościoła.