wtorek,

Zespół Charytatywny działający w naszej parafii istnieje od roku. Praca Zespołu polega głównie na niesieniu pomocy ludziom żyjącym wśród nas, a potrzebującym tej pomocy.

Bywa to pomoc materialna, ale ta nie jest najważniejsza. W dzisiejszym świecie, coraz mocniej nastawionym na konsumpcyjny styl życia, na zdobywanie jak największych zasobów dóbr materialnych, spychani na margines są ludzie starzy, schorowani, samotni. Dla nich ludzie młodzi nie mają czasu, zajęci swoim życiem, coraz mocniej, także w naszym środowisku obserwujemy zanikanie więzi rodzinnych, sąsiedzkich. Samotny człowiek zostawiony sam sobie, często materialnie niezależny całymi dniami oczekuje na kontakt z drugim człowiekiem.

Wśród tych samotnych jest też grupa ludzi, którzy często sami tak bardzo splątali sobie życie, że bez pomocy drugiej osoby nie odnajdą ścieżki prowadzącej do spokojnego życia.

Jest też wprawdzie niewielka grupka ludzi „oddalonych” od szpitala, dla których najbliżsi nie mają czasu by ich odwiedzić, każde odwiedziny osoby z jego dawnego środowiska w którym żył przyjmuje jak dar nieba. Ludzi obłożnie chorych odwiedza kapłan, natomiast ludzi, którym potrzebna jest inna pomoc odwiedzają członkowie zespołu. W skład zespołu wchodzą: Maria Lebioda, Mirosława Piechaczek, Zyta Kapel. Informacje o ludziach oczekujących naszej pomocy prosimy kierować do członków zespołu lub na adres e-mail parafii.

Zyta Kapel (2012 r.)