25 lutego 2021

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej

w Pielgrzymowicach

Serdecznie witamy.

Według aktualnych zarządzeń sanitarnych w naszym kościele we Mszach św. i nabożeństwach

powinno uczestniczyć tylko 21 osób.

Prośmy Boga, aby sytuacja ta jak najszybciej się zmieniła.

Oby wszyscy, którzy chcą być w kościele, mogli w nim być.

Życzę Bożego Błogoslawieństwa i zdrowia wszystkim, proboszcz.

************************************************************************

Proszę, by narzeczeni zamiar zawarcia małżeństwa sakramentalnego zgłaszali 1 rok wcześniej w kancelarii parafialnej. W związku z tym, że w parafii jest tylko jeden kapłan, dlatego proszę nie planować terminu ślubu na niedzielę czy święto, w którym sprawowane są już trzy Msze św.

Przygotowanie do bierzmowania:

W tym roku szkolnym do bierzmowania przystąpią będą klasy: 8 i młodzież klasy 1 szkoły średniej i zawodowej. Bierzmowanie będzie miało miejsce na i wiosnę 2021 r. podczas wizytacji kanonicznej biskupa. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na Mszę św. w piątek 18 września w Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Przygotowanie do 1-szej Komunii św.:

- 1-szą Komunię św. w całej diecezji katowickiej przyjmują dzieci w klasie 3-ciej szkoły podstawowej. Dotyczy to również dzieci, które dopiero rozpoczęły edukację w szkole. Pierwsze spotkanie dla dzieci klas 3-cich i ich rodziców odbędzie się w czwartek 17 września po Mszy św. szkolnej. Podczas spotkania zostaną podane wszystkie informacje związane z przygotowaniem do 1-szej Komunii św. Zapraszam.

********************************************************************************************************************************

pielgrzymowice@katowicka.pl

katarzyna@parafia.info.pl

***********************************************************************

Nowy numer telefoniczny do Parafii:

32 723 30 82

W nagłych przypadkach /do chorego, śmierć bliskiego/ dzwonić proszę o każdej porze.